PolskiPrezent.pl - Polski producent prezentów i upominków na każdą okazję

Szybki kontakt: 📞 507 64 66 68 |  📧  mail: [email protected]

Prezenty dla dzieci na pasowanie 

Pasowanie na ucznia przedszkolaka

ROZPOCZĘCIE PRZEDSZKOLA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Pasowanie na przedszkolaka

Moment, w którym dziecko idzie do przedszkola to ogromne przeżycie dla każdej pociechy, ale także dla rodziców. Pierwsze kilka miesięcy po rozpoczęciu roku przedszkolnego jest wielką zmianą w życiu rodziny. Nowy tryb dnia, nowe zasady, nowi koledzy i koleżanki, nowi opiekunowie i nauczyciele to wszystko 'nowe' składa się na silne przeżycia, do których dzieci muszą przywyknąć.

Uroczystość pasowania na przedszkolaka to bardzo ważny dzień w życiu zarówno dzieci jak i kadry pedagogicznej oraz rodziców i opiekunów. Termin pasowania na przedszkolaka w każdym przedszkolu ustalany jest indywidualnie. Zazwyczaj pasowanie na przedszkolaka odbywa się w październiku lub początkiem listopada. Dzieci bowiem muszą przygotować się do często pierwszego w życiu występu publicznego, nauczyć wierszyków, piosenek oraz ruchów scenicznych.

Upominki dla dzieci na pasowanie na przedszkolaka

Prezenty z okazji pasowania na przedszkolaka to zazwyczaj drobne i symboliczne upominki. Trzeba pamiętać, że samo pasowanie jako wydarzenie jest ogromnym przeżyciem dla dziecka więc prezent na pasowanie na przedszkolaka powinien stanowić niewielki element. Dobrze jeśli będzie to trwała pamiątka, która będzie dowodem na wkroczenie dziecka na nowy etap życia. Świetnie sprawdzą się tutaj dyplomy, medale na pasowanie. Medale na pasowanie na szarfie będą super pamiątką na długie lata.

Pasowanie na ucznia

Po zakończeniu przedszkola następuje kolejny ważny etap w życiu dziecka czyli rozpoczęcie szkoły. Pójście pociechy do szkoły to również wielkie przeżycie dla dziecka i opiekunów. To czas kiedy kończy się etap zabawy, zaczynają się obowiązki i nauka. Dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, musi odnaleźć się w nowym otoczeniu wśród kolegów i koleżanek oraz nauczycieli.

Pasowanie na ucznia to dzień, w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się uczniami swojej szkoły. Pasowaniu towarzyszy akademia do, której dzieci są przygotowywane przez swoich wychowawców. Podczas pasowania prezentują swoje umiejętności aktorskie recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Tematem akademii jest oczywiście szkoła, nauka i patron danej szkoły. Dzieci podczas pasowania składają przysięgę przy poczcie sztandarowym.

Jakie upominki dla dzieci na pasowanie n ucznia? 

Zwykle wychowawca wraz z rodzicami ustala jakie upominki i prezenty na pasowanie na ucznia dla dzieci zostaną zakupione. Tradycją stały się rożki obfitości, w których znajdują się słodycze, birety oraz dyplomy. Coraz częściej na pasowaniu na ucznia wręczane są medale pierwszoklasisty. Taki medal na szarfie to świetny upominek dla dziecka na pasowanie, gdyż będzie trwałą pamiątką na lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl