PolskiPrezent.pl - Polski producent prezentów i upominków na każdą okazję

Szybki kontakt: 📞 507 64 66 68 |  📧  mail: [email protected]

Upominki dla dzieci na Dzień Pluszowego Misia

Prezent na Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to coraz częściej obchodzone święto, szczególnie tam gdzie są dzieci czyli w przedszkolach, szkołach, szpitalach. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od niedawna bo od 2002 r. i przypada on na 25 listopada. Data ta nie jest przypadkowa, to dokładnie 100 rocznica powstania tej kultowej zabawki.

Niezwykła historia Pluszowego Misia

Wszystko zaczęło się w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Przez wiele godzin nie udało mu się nic upolować, wtedy to jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka i przyniósł go prezydentowi Roosveltowi. Prezydent kiedy zobaczył małe, przerażone zwierzątko kazał je natychmiast wypuścić. Sytuacja ta została uwieczniona przez rysownika, który był świadkiem wydarzenia. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Jak się okazało gazetę tę czytał pewien producent zabawek... I tak wyprodukował i zaczął sprzedawać misia, który otrzymał nazwę od zdrobnienia imienia prezydenta Roosvelta: Teddy Bear. Ta nazwa obecnie w języku angielskim określa wszystkie pluszowe misie.

Jak obchodzi się Dzień Pluszowego Misia ?

Z okazji Dnia Pluszowego Misia organizowane są różnego rodzaju imprezy, uroczystości, zabawy. To bardzo przyjemne i radosne święto uwielbiane przez wszystkie dzieci. W tym dniu organizowane są konkursy wiedzy na ten temat, czytanie książek o pluszowych misiach, np. o Misiu Uszatku lub Misiu Paddingtonie. Dzieci mogą w ten dzień przynosić swoje ukochane pluszaki do przedszkola lub szkoły i świętować razem z nimi. Poza tym pluszowy miś ma również wymiar symboliczny, gdyż coraz częściej w tym dniu organizowane są różnego rodzaju zbiórki i akcje charytatywne.

Upominki dla dzieci na Dzień Pluszowego Misia

W naszej ofercie z myślą o naszych najmłodszych obywatelach znalazły się piękne medale i magnesy z okazji Dnia Pluszowego Misia. Organizując zabawę w Światowy Dzień Pluszowego Misia warto podarować dzieciom drobny upominek, który będzie super pamiątką dla każdego dziecka. Medal na Dzień Pluszowego Misia z kolorowym nadrukiem z pięknymi grafikami ukazującymi misie to świetna propozycja dla przedszkoli, szkół i szpitali.  Magnes na Dzień Pluszowego Misia to również doskonała propozycja na upominek dla dzieci z tej okazji.  Zorganizuj niezapomnianą zabawę dla dzieci i już dziś kup super prezenty na Dzień Pluszowego Misia w naszym sklepie internetowym PolskiPrezent.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl